Stavební lasery

Špičková laserová technika

Sklonové rotační lasery pro měření skloněné roviny

Rozdělení sklonových laserůPři nákupu sklonového laseru je potřeba dopředu popřemýšlet o jeho hlavním pracovním nasazení; dobře proto zvažte, zda si pořídíte sklonový laser s možností nastavení sklonu jen v jedné ose nebo ve dvou osách.

Sklonové lasery pro měření roviny skloněné v jedné ose

Sklonové lasery pro měření roviny skloněné v jedné ose

Druhou nejběžnější měřickou úlohou, kterou lze řešit pomocí stavebních rotačních laserů, je měření nebo vytyčování roviny skloněné v jedné ose. Dobrým příkladem jsou například vodohospodářské nebo dopravní stavby (parkoviště, výkopy...).

Postup práce při měření takové nakloněné roviny rotačním laserem je nesrovnatelně jednodušší než při měření běžnými metodami pomocí nivelačního přístroje resp. teodolitu a pásma.

Stavební lasery pro měření roviny skloněné ve dvou osách

Stavební lasery pro měření roviny skloněné ve dvou osách

Není nutné zdůrazňovat, že nejobtížnější úlohou při zemních pracích je jistě srovnávání terénu do roviny zadané dvojím sklonem. Zvláště při složitějších terénních stavebních pracích nestačí měřit roviny skloněné jen v jedné ose, ale je nutné měřit rovinu skloněnou ve dvou na sebe kolmých osách. Ač se to nezdá, vytyčovat takovou rovinu pomocí optických přístrojů je velmi zdlouhavé a poměrně obtížné. Z tohoto důvodu je při takové činnosti většinou nutné i zapojení zkušeného geodeta.

Sklonové rotační lasery měření roviny skloněné ve dvou na sebe kolmých osách, které jsou pro tyto práce konstruovány, činnost značně usnadňují a navíc dovolují neustálou kontrolu v celém průběhu vlastních zemních prací. Bez kvalitního sklonového laseru si dnes již není vůbec možné představit automatizované řízení stavebních strojů.

Mikrofyn First Quality

Souhrn parametrů

Při výběru každého stavebního laseru je nejdůležitější zvolit přístroj s parametry, které zcela vyhovují vašemu typu práce.

Souhrn parametrů

odkaz

odkaz

Rychle a přesně

Nivelace nebo také automatizované řízení bagrů a rypadel je moderní způsob řízení zemních strojů.

nivelace bagrů

Systém MikroDigger

je řešení >>

 
Tato stránka používá cookies. Vice info